Korzeń maca na kobiece dolegliwości, libido oraz osteoporozę.

Korzeń maca jest warzywem, którego działanie znane jest od wieków. Korzenne warzywo doceniane jest przez Indian Peruwiańskich. Według nich korzenie maca działają przeciw osteoporozowo i pomaga utrzymać zdrowe kości. Jego działanie doceniane jest również przez kobiety, ponieważ łagodzi objawy menopauzy i miesiączki.

korzen maca

Korzeń maca znany jest przede wszystkim ze swoich właściwości podnoszących sprawność seksualną mężczyzn i kobiet oraz, że zwiększa płodność. Właściwości te znane są mieszkańcom Peru od tysięcy lat. Stosowanie korzenia maki zalecane jest przez tradycyjną medycynę peruwiańską zaleca stosowanie korzenia na wzmocnienie. Ponad to jest sprawdzonym środkiem na zmniejszenie objawów towarzyszących miesiączce i menopauzie.

Środek największą popularność zyskał jednak jako środek na potencję i płodność. U mężczyzn korzeń wpływa na popęd płciowy u mężczyzn(nie zmienia on jednak stężeń hormonów w organizmie) oraz ułatwia erekcję. Korzeń maca poprawia produkcję spermy oraz ruchliwość plemników.

Według najnowszych doniesień korzeń wpływa na utrzymanie sprawności seksualnej tym, że jest bogatym źródłem białka. Odpowiedzialny jest za dostarczanie organizmowi prawie wszystkich niezbędnych aminokwasów, a w tym argininę- mężczyźni aktywni seksualni potrzebują zwiększonego podawania białka, a w szczególności argininy. Stanowi ona główny składnik białka płynu nasiennego.

Znany również z łagodzących objawów kobiecych dolegliwości- miesiączki oraz menopauzy. Stosowany jest na w leczeniu zaburzeń hormonalnych, nieregularnych menstruacji oraz zapobiegawczo przeciw dokuczliwym objawom menopauzy jak: uderzenia gorąca, suchości pochwy oraz utracie energii. Według badań korzeń, który nie posiada fitohormonów może być skutecznie stosowany.

Ostatnim ważnym działaniem jest zapobieganie osteoporozie. Regularne spożywanie korzenia maca powoduje wyraźny przyrost masy kostnej, ma to więc dobre działanie dla osób zagrożonych osteoporozą.

Korzeń maca znany jest wielu dobroczynnych działań na nasze cialo. Znane od tysięcy lat działanie sprawia, że jest to warzywo bardzo warte spożywania. Polecam go każdemu, kto odczuwa powyższe objawy.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s