Oczyszczanie organizmu z ziemią okrzemkową

Stosowana w medycynie naturalnej ziemia okrzemkowa zwana inaczej diatomitem jest naturalnie uformowaną skałą mineralną powstającą jako skała osadowa. Składa się ona z pancerzyków glonów jednokomórkowych- okrzemek.

Okrzemki występują głównie w postaci grubego białego proszku. Powstałe ponad 30 milionów lat temu diatomity stosowana jest do oczyszczania ciała. Według badań jest naturalnym narzędziem do regulowania stężenia lipidów we krwi, usuwania metali ciężkich oraz walki ze szkodliwymi bakteriami i pasożytami żerującymi w układzie pokarmowym.

diatomit

(ziemia okrzemkowa pod mikroskopem)

Diatomit ponadto ma zastosowanie w przemyśle kosmetycznym i rolniczym. W innych gałęziach przemysłu używany jest jako środek bielący, odwadniający, materiał ogniotrwały, izolacja cieplna, akustyczna lub elektryczna. Dodatkowo stosuje się go jako absorbent środków owadobójczych, dezynfekcyjnych oraz płynnych nawozów sztucznych.

W stosowaniu codziennym przez człowieka ceniony jest głównie za to, że jest naturalnym źródłem krzemu. Jest wspomagaczem zdrowia skóry i korzystnie wpływa na zdrowie serca. Jest naturalnym środkiem owadobójczym. Łagodne ścierające działanie ziemi okrzemkowej pomaga oczyścić organizm z metali ciężkich oraz szkodliwych bakterii i pasożytów z jelit.

Ziemia okrzemkowa znana jest od dawna, jednak dopiero ostatnio jej korzystne działanie na organizm człowieka jest bardziej rozpoznawalne. Jest to dobry uniwersalny środek dobrze wpływający na zdrowie człowieka. Należy jednak wyróżnić, że występuje kilka rodzajów ziemi okrzemkowej i jeśli chcemy spożywać diatomit należy zaopatrzyć się w ziemię okrzemkową spożywczą.

Reklamy

2 Komentarze Dodaj własny

  1. Marzena pisze:

    Bardzo ciekawy post 🙂

    Polubione przez 1 osoba

  2. kukuleczki pisze:

    Jeszcze nigdy o tym nie słyszałam. Blog zapowiada się bardzo ciekawie, piękne zdjęcia i cała oprawa. Pozdrawia serdecznie

    Polubione przez 1 osoba

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s