Zbawienny buzdyganek ziemny

dnia

Znany już w starożytnej Grecji , Indiach i Chinach ekstrakt z buzdyganku ziemnego i jego efekty nadal są cenione. Występujący w południowej i południowo-wschodniej Europie, w południowej Azji oraz północnej Australii gdzie występuje dziko.

Masowe stosowanie w nowożytności rozpoczęli Bułgarzy, którzy w latach 70 XX wieku przeprowadzili nad rośliną szereg badań oraz zaczęli stosować go do produkcji suplementów dla sportowców. Turcy oraz Bułgarzy uważają, że zioło buzdyganku ziemnego ma zbawienny wpływ na zdolności seksualne u mężczyzn. W medycynie ludowej znany jest środkiem leczącym zaburzenia erekcji, a nawet płodności.

Buzdyganek ziemny w medycynie ma zastosowanie jako lek na zaburzeń oddawania moczu, stanów zapalnych gruczołu krokowego, nadciśnienia, podniesionego poziomu cholesterolu we krwi, chorób wątroby, nerek i układu krążenia.buzdyganek ziemny 2

Buzdyganek ziemny działa pobudzająco na spermatogenezę u mężczyzn oraz owogenezę u kobiet. Powiększa retencję azotu i pobudza syntezę białek. Pomaga również odtłuścić organy wewnętrzne oraz łagodzi objawy andropauzy. Odpowiednia dawka podnosi poziom naturalnego testosteronu endogennego, a jednocześnie blokuje receptory androgenowe w gruczole krokowym. Zmniejsza stan zapalny oraz obrzęk prostaty. Ułatwia to oddawanie moczu oraz zmniejsza ból podczas mikcji.

Buzdyganek ziemny ma wiele korzystnych efektów na organizm. Znany od starożytności jest przydatną substancją pomagającą w wielu sferach życia. Po za życiem seksualnym, wpływa również na metabolizm oraz pobudza. Dlatego jest zalecany również osobom aktywnym, którym zależy na wzroście masy mięśniowej oraz pobudzeniu do wysiłku.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s