Suplementacja buzdygankiem ziemnym, a jej efekty.

Patrząc na reklamy nas otaczające łatwo możemy zobaczyć, że XXI wiek stoi pod znakiem suplementów diety i leków na wszystko. Ciągle jesteśmy bombardowani propagandą środków na każdą dolegliwość. Warto również zauważyć, że większość z tych środków to są środki farmakologiczne uzyskiwane w procesach chemicznych.

Na przekór temu co nam wmawiają media, wiele ludzi odwraca się od środków farmakologicznych i coraz częściej skłania się ku medycynie naturalnej i naturalnym suplementom diety. Jednym z takich suplementów jest buzdyganek ziemny. Znany już od starożytności w Grecji, Indiach i Chinach jako afrodyzjak. W nowożytności buzdyganek został zauważony przez Bułgarów, którzy od lat 70 XX wieku prowadzili nad nim badania, a następnie zaczęli go stosować jako suplement dla sportowców- reprezentantów kraju.

Obecnie bardzo cenione jest ze względu na pozytywne działanie w leczeniu zaburzeń oddawania moczu, stanów zapalnych gruczołu krokowego, nadciśnienia oraz wysokiego poziomu cholesterolu. Obecnie buzdyganek ziemny podawany jest w formie proszku do rozrobienia w wodzie, jogurcie lub innym napoju.

Do spożywania w ilości 3-5 gram dziennie ma pozytywny wpływ na zdrowie, wspomaga wiele ważnych procesów w organizmie. Z najnowszych doniesień lekarskich wynika, że buzdyganek ziemny hamuje wzrost drożdżaków patogennych oraz rozwój komórek nowotworowych nerki i wątroby. Oddziałuje również na obniżenie patologicznego nadciśnienia krwi, pomaga obniżyć cholesterol oraz ma działanie przeciw cukrzycowe.

Suplementacja jest bardzo ważnym wspomagaczem leczenia pewnych schorzeń, jednak warto pamiętać, że nie zastąpi ona leczenia medycyną konwencjonalną, dlatego polecam buzdyganek ziemny każdemu, kto boryka się z powyższymi dolegliwościami i chciałby w naturalny sposób wspomóc leczenie farmakologiczne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s