Poznaj zalety suplementacji Buzdygankiem Ziemnym

Na całym świecie występują rośliny mające zbawienny wpływ na nasze zdrowie. W dobie gdzie cały czas jesteśmy bombardowani reklamami sztucznych środków „działających” na wszystkie dolegliwości nie dajmy się oszukać i zwróćmy się ku naturalnym środkom, których działanie znane jest od wielu setek lat.

Naturalne środki mają to do siebie, że nie są tak mocno obciążające dla wątroby jak ich uzyskiwane w laboratoriach odpowiedniki. Jednym z naturalnych środków mający bardzo pozytywny wpływ na nasze zdrowie jest buzdyganek ziemny. Znany od starożytności ma wpływ na wiele aspektów naszego zdrowia. Począwszy od pozytywnego wpływu na płodność poprzez leczenie trudności oddawania moczu po stany zapalne gruczołu krokowego.

Stosowany w latach 70 XX wieku przez Bułgarskich sportowców zyskał bardzo na popularności. Ma medyczne zastosowanie w wielu schorzeniach takich jak pomoc w leczeniu nadciśnienia, pomaga obniżyć cholesterol oraz łagodzi objawy chorób wątroby, nerek i układu krążenia. Buzdyganek Ziemny jest również pomocny przy otyłości ponieważ zapobiega stłuszczeniu organów wewnętrznych. U kobiet pobudza owogenezę oraz łagodzi objawy andropauzy.

Naturalnie występuje na terenie Europy Południowej i Południowo- Wschodniej, w Południowej Azji oraz nawet Północnej Australii.

Warto korzystać z naturalnych środków, ponieważ mają one wielorakie działanie na wiele schorzeń i są bardzo dobrze wchłaniane przez organizm. Bardzo ważne by przestrzegać zalecanych dawek i zażywać je regularnie. Buzdyganek sprzedawany jest w postaci proszku, który powstaje w wyniku suszenia i mielenia rośliny. Stosuje go się jako dodatek do rozpuszczenia w soku, jogurcie i wodzie.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s