Najlepiej przyswajalna witamina C- kwas askorbinowy

Kwas askorbinowy jest suplementem diety o bardzo szerokim i kompleksowym działaniu na nasz organizm. Inaczej zwany jest witaminą C lewoskrętną i jest bardzo korzystna dla naszego zdrowia.

Główną zaletą witaminy C lewoskrętnej jest jej bardzo dobre przyswajanie przez organizm. W porównaniu do klasycznej witaminy C jej wchłanianie jest prawie stu procentowe. Wśród działań na organizm warto wymienić działanie antyoksydacyjne. Oznacza to tyle, że suplement ten uczestniczy w neutralizacji reaktywnych form tlenu i azotu w naszym organizmie. Oksydanty uszkadzają komórki, dlatego stosowanie witaminy C lewoskrętnej zapobiega ich uszkadzaniu, a jednocześnie chroni makrocząsteczki komórkowe przed uszkodzeniami.

witamina C lewoskrętna gdzie kupić 2

Kwas askorbinowy stymuluje też syntezę kolagenu, który występuje we wszystkich komórkach naszego organizmu- w ścięgnach, naczyniach krwionośnych, skórze, oku i ścięgnach. Kolagen znajduje się również w kręgach, kręgosłupie oraz wielu innych częściach naszego organizmu. Odpowiada on za ich prawidłowy kształt i sprawność.

Kolejnym zbawiennym działaniem na nasz organizm jest szybsza regeneracja tkanek- gojenie sińców, złamań, ran następuje szybciej.

Jeśli masz problemy z dziąsłami to kwas ten zapobiega ich krwawieniu.

Warto nadmienić, że witamina C jest najczęściej występującym przeciwutleniaczem w naszym organizmie.

Kwas askorbinowy występuje w formie proszku, który rozpuszczamy w wodzie i dawkując raz dziennie wypijamy. Działanie znane od niedawna, a spopularyzowane na przełomie ostatnich kilku lat sprawia, że jest to suplement jeszcze mało znany, ale coraz częściej stosowany w wielu dolegliwościach. Jak dla mnie nie ma lepszego suplementu niż witamina C lewoskrętna.

Gdzie kupić kwas askorbinowy? Znajdziesz go w ofercie sklepu Młyn Oliwski oraz w wielu aptekach stacjonarnych.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s