Fauna i flora w jednym- kordyceps

Kordyceps chiński zwany inaczej kordycepiną lub maczużnikiem jest grzybem rosnącym w Nepalu i Tybecie w wysokich partiach gór. Jest bardzo nietypowym grzybem ponieważ jest zaliczany zarówno do flory jak i fauny.

Nietypowość tego grzyba polega na tym, że w okresie ciepłym rośnie jak zwyczajny grzyb, natomiast zimą jego lokatorem staje się larwa pewnego motyla, którą grzyb zabija, mumifikuje a następnie spożywa wszelkie substancje zawarte w zmumifikowanej larwie.

Kordyceps nie jest jednak tylko nietypową ciekawostką natury, jest również bardzo dobrym suplementem diety. Jego działanie zostało odkryte przez Himalajskich pasterzy około 1500 lat temu. Grzyb ten wciąż jest badany, ponieważ zawiera on substancje zwalczające komórki nowotworowe.
Naukowcy dowiedli co prawda, że zaimplementowana substancja w organizmie rozkłada się bardzo szybko i obecnie pracują nad przedłużeniem rozkładu tej substancji. Pomimo tego działanie tego grzyba bardzo pozytywnie wpływa na detoksykację organizmu. Działa on bowiem na syntezę białek w chorej komórce co przywraca jej sprawność. Nawet niewielkie dawki hamują wzrost i podział komórek nowotworowych.

Najnowsze badania wykazują również, że kordyceps zapobiega zmęczeniu, zwiększa wytrzymałość mięśni szkieletowych. Dodaje energię i wzmacnia odporność.

Kordyceps Chiński jest istotnym suplementem diety, który ma wpływ na bardzo wiele sfer naszego życia. Uważam, że osoby uprawiające sport lub w grupie zagrożonej nowotworem mogą zapobiegawczo stosować tą substancję.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s