Suplementacja jesienią?

Cześć! Witajcie w kolejnym wpisie poruszającym tematykę suplementów diety. Dzisiaj wpis odmienny od poprzednich ponieważ dzisiejszy suplement jest witaminą, a dokładniej stwierdzając jest to witamina D3+K2 MK-7.

Witamina D3 jest suplementem, który wpływa na wiele czynników ludzkiego organizmu. Rozpoczynając od pomocy w utrzymaniu zdrowych kości, zębów oraz prawidłowego poziomu wapnia we krwi po wspomaganie prawidłowego funkcjonowania mięśni i układu odpornościowego.

Na co dzień nasz organizm pobiera witaminę D z promieniowania słonecznego UV poprzez syntezę skórną. Nadchodzący okres jesienny to zawsze krótsze dni, mniej słońca. Oznacza to, że wtedy dostarcza naszemu ciału mniej witamin. Niższe temperatury powodują również to, że zakrywamy więcej naszego ciała pod okryciem wierzchnim przez co słońce nie dociera na taką powierzchnię ciała by produkowało ono odpowiednią ilość witaminy. Warto dlatego w okresie jesiennym rozpocząć suplementacje tą witaminą.

Witamina D3+K2 MK-7 poza witaminą D3 zawiera również witaminę k2, która odpowiedzialna jest za absorpcję wapnia przez kości oraz bierze udział w przemianach białka odpowiedzialnego za mineralną dojrzałość kości. Prawidłowe stężenie tej witaminy zmniejsza ryzyko cukrzycy oraz może łagodzić przebieg tej choroby. Dodatkowo poprawia ona jakość tkanki kostnej u pacjentów z cukrzycą.

Witamina D3+K2 MK-7 Bene Vobis pochodzi z lanoliny owczej. Zalecane dzienne spożycie wynosi jedną kapsułkę stosowaną przed posiłkiem. Zalecamy jej stosowanie dla wzmocnienia kości oraz poprawy samopoczucia jesienno- zimową porą.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s