Witamina B12- zdrowie i sprawność w jednym!

dnia

Witam w kolejnym wpisie dotyczącym naszego zdrowia i suplementów. Dziś chcę wam przedstawić środek bardzo zdrowy dla funkcjonowania organizmu. W porównaniu do większości środków opisywanych na moim blogu ten sprzedawany jest w formie doustnych kapsułek.

Witamina B12, bo o niej tu mowa, wyróżnia się od innych witamin tym, że jest rozpuszczalna w wodzie. Aktywna forma tej witaminy zwana jest inaczej kobalaminą. Nazwa ta określa grupę związków zwierającą kobalt. Wytwarzana jest ona przez mikroorganizmy takie jak bakterie, wirusy, grzyby i drożdże. Pod względem budowy witamina B12 ma najbardziej skomplikowaną budowę ze wszystkich witamin.

witamina-b12

Witaminy są środkami nie wytwarzanymi przez ludzki organizm, dlatego tak bardzo istotną kwestią jest ich suplementowanie. Niedobór witamin może prowadzić to niebezpiecznych schorzeń oraz spadku odporności organizmu. Witamina B12 szczególnie ceniona jest za wspomaganie produkcji czerwonych krwinek. Wspomaga proces podziału komórek oraz co najważniejsze jej udział jest potrzebny do zachodzenia prawidłowego przesyłu informacji w synapsach układu nerwowego oraz wspomaga funkcje psychiczne organizmu.

Trawienie białek przez nasze ciało wydziela związki zwane Homocysteiną, za której metabolizację odpowiedzialna jest witamina B12. Prawidłowe stężenie wspomaga budowę i regenerację tkanek. A za wysokie stężenie tego związku ma bardzo negatywny wpływ na nasze ciało i może powodować chorobę niedokrwienną serca oraz udar mózgu. Dodatkowo związek ten ma bardzo zły wpływ na układ krwionośny. Homocysteina wpływa na ściany naczyń krwionośnych uszkodzone przez cholesterol, które przez za wysoki poziom tego związku chemicznego częściej ulegają zwężeniu i zamknięciu.

Jak widać z powyższych stwierdzeń witamina B12 ma bardzo istotny wpływ na nasz organizm. Ilość jej w organizmie powinna być utrzymywana na prawidłowym poziomie. Polecam ją każdemu, kto w swojej diecie nie zawiera odpowiedniej ilości witaminy B12.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s