Śródziemnomorska przyprawa zbawienna dla zdrowia?

dnia

Wiele z obecnie używanych ziół, wyciągów i olejów pochodzi z roślin, które już w starożytności były znane z korzystnego działania na organizm. Nasz dzisiejszy bohater według średniowiecznych uczonych miał chronić przed mocami diabłów i czarownic. Dziś jednak nie przedstawimy jego magicznych, lecz zbadane wiarygodne działanie na organizm.

Mówiąc o oleju z oregano warto zaznaczyć, że wykorzystywany był już w starożytności i używano go wtedy na dolegliwości biegunkowe, katar, bóle reumatyczne, łuszczycę, bóle zębów, a nawet wścieklizny, trądu i żółtaczki.

W obecnych czasach kojarzona jest głównie jako aromatyczna przyprawa kuchni Włoskiej. Mało znane jest jego pozytywne działanie na organizm. Zawarte w olejku eterycznym substancje zawierają karwakrol, który skutecznie niszczy wiele wirusów, grzybów i pasożytów.

Bogactwo olejku zwiększa dodatkowo spora zawartość soli mineralnych takich jak wapń, żelazo, magnez, cynk i potas. Ponad to olejek bogaty jest w witaminy z grupy C, K, B i A oraz flawanoidy.

Zażywanie olejku z oregano zaleca się szczególnie w okresie jesienno- zimowym, ale można go stosować w przeciągu całego roku. Jego zbawienne działanie szczególnie docenią szczególnie osoby, które mają problem z nawracającymi infekcjami zatok, uszu, górnych dróg oddechowych a także z problemami infekcji grzybicznych, bakteryjnych i wirusowych.

Olej z oregano jest świetnym środkiem na wiele dolegliwości. Począwszy od infekcji po wzmacnianie odporności. Możliwość stosowania przez cały rok oraz pozytywny wpływ na szeroki aspekt naszego zdrowego funkcjonowania stawia go na jednej z czołowych pozycji naturalnych suplementów. Polecam go każdemu! Fenomenalne działanie, atrakcyjna cena i bogactwo naturalne sprawia, że jest to jeden z bardziej wszechstronnych suplementów.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s