Co ma wspólnego Nowa Zelandia, ocean i zdrowie?

dnia

Kolejny wpis chcę poświęcić ciekawemu środkowi pochodzącemu wprost z oceanu. Jego działanie jest bardzo szerokie, a właściwości bardzo korzystne dla organizmu.

Dzisiejszy bohater pochodzi z Nowej Zeladnii i znany już dawnych Maorysów był uznawany za środek o dobrym działaniu dla organizmu. Mowa o Małżu zielonym znanym inaczej jako Omułek zielonowargowy. Co wyróżnia omułki zielonowargowe od innych małżów? Jest to przede wszystkim bogactwo w żelazo, glikozaminoglikany, betainę, nienasyconych kwasów tłuszczowych omega-3. Posiada również zawartość kwasu krzemowego oraz substancje mineralne i pierwiastki śladowe.

Bogactwo substancji odżywczych, które dostarcza omułek zielonawargowy wynika z jego środowiska naturalnego. Niepowtarzalne warunki w jakich ten małż występuje powoduje, że jest zdrowy i dostarcza wielu substancji odżywczych do organizmu. W tym białko, fosfor, selen i witaminy: A. B1, B12, B2, B6, C, D1, D3, E oraz cynk.

Omułek jest ciekawym i egzotycznym środkiem o szerokim zastosowaniu suplementującym. Egzotyczny małż dostępny jest najczęściej w postaci proszku powstającego z wysuszenia i zmielenia małża. Spożywany w ilości 2-3 gramów dziennie dostarczy wszelkie niezbędne substancje.

Małż ten obecnie hodowany jest na farmach u wybrzeży Nowej Zelandii. Zapraszam do poznania jego właściwości i dostarczenia sobie energii oraz wielu niezbędnych substancji odżywczych potrzebnych naszemu organizmowi. W przypadku stosowania zalecana jest regularna suplementacja. Poznaj działanie omułka zielonowargowego!

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s